Mis on 24-tunnine ühe käe kell ja miks peaksite seda kandma
Oleme vastanud kõige otsitud küsimustele 24-tunnise näidikuga ühe käe kella kohta. Alates selle seadmisest kuni lugemiseni, avastage, kuidas ajale erinevalt vaatamine võib inspireerida teid oma lugu uues valguses nägema.
24-tunnise ühe kokkuga kella korral käib käsi iga päev korra läbi näo. Teatud mõttes muutub aeg vähem sekundite ja minutite kohta ning rohkem sündmusteks, mis juhtuvad teekonna jooksul.
Ühe käe kellad on loodud inimestele, kes otsustavad ise, kuidas oma aega korraldada. Nagu tark mees kunagi ütles: ''Me kõik elame kella järgi. Tõenäoliselt võiksid sa endale puhkepäeva võtta. Jälgi aega nagu meie esivanemad tegid. Lase endale veidi armu.'
Elu on sinu kätes. Mitte need, mis on su kellal.
Mis on 24-tunnine ühe käe kell?
Enamik \t\t\tanaloogkellad me täna 2 või 3 käega. Need näitavad tunde, minuteid ja sekundeid. Ühe käega analoogkellal on 1 käsi. Kui see on tuttav 12-tunnine dial, siis see käsi pöörleb diali ümber 2 korda päevas – 12 tundi pöörde kohta. Kui see on 24-tunnine dial, siis näit teeb iga päev ühe täieliku pöörde – 24 tundi ühe täisringi jaoks.
24-tunnine skaala kasutab numbreid 1 kuni 24, et märgistada päeva tunde. Aja mõõtmise idee ainult 1 käega pole uus trend ega mõni vinge turundusskeem. Kui taskukellad esmakordselt valmistati, näitasid nad ainult tundi… nagu ka päikesekellad enne neid. Alles 1680. aastal lisati minutikäsi, kuid see ei muutunud tavaliseks enne palju hiljem.
Ühe käega kell, millel on 24-tunnine dial, ei ole segamini ajada mitme \t\t\tkomplikatsioonidega ja aldkellaga sõjaväeaja jaoks. Ühekäelised kellad ei ole mõeldud mehele, kes püüdleb sõjaväe täpsuse poole. Täpselt vastupidi, tegelikult. Ühe käega kellad on spetsiaalselt loodud olema minimalistlikud ja eemaldama kaks lisakäe segadust.
Tänapäeval, nutitelefonide, teatiste ja häiretega igal pool, kuhu me vaatame, on üsna keeruline mitte teada päeva täpset aega. Nende lihtsustatult kujundatud kellade ilu seisneb selles, et need vabastavad stressist olla täpselt õigel ajal ja igas iga minuti igas sekundis… sa saad aru.
See annab märgina nende vahel hingamisruumi ja võimaldab teil otsustada, kuidas oma aega veeta. Ja kuidas maksimaalselt ära kasutada seda ühte ringi dialil, mis sul täna on.
Kuidas töötab ühe käega kell
Analoogkell, millel on üks käsi, töötab samamoodi nagu kell, millel on 3. See on kella liikumine, või kaliber, mis muudab selle töötamiseks. Sellel on kas automaatne, mehhaaniline või kvartsliikumine.
- Automaatne liikumine – Kella mehhanism on toidetud teie randme kineetilisest energiast.
- Mehhaaniline liikumine – Kell vajab tööks kroonilt käsitsi kerimist.
- Kvartsliikumine – Kell on toidetud patareiga.
Ühe käega kellasid saab disainida 12-tunnise või 24-tunnise näidikuga. Ühtegi universaalset reeglit selle kohta, kuidas numbrite vahelisi (minutite) intervalle paigutada, ei ole.
Mõned brändid kasutavad 12-tunnist näidikut, millel on 144 märki, mis esindavad 5 minutit, samas kui teised disainivad 24-tunnise näidiku 144 märgiga, mis on 10 minuti intervallidega.
Olenemata sellest, kas kannate ühte kät kellaga, mille 12- või 24-tunnine näit, esindab nõel tunni näppu ja töötab samamoodi nagu traditsiooniline kolme käega kell. See lihtsalt ignoreerib minuteid ja sekundeid. Mõelge sellele kui võimalusele tõeliselt ajast põgeneda.
Kuidas lugeda aega ühe käega 24-tunnisel kellal
24-tunnise käega kella pealt aja lugemine vajab veidi harjutamist. See ei ole selline kell, mida saaksid lihtsalt pilguga vaadata ja täpselt aega teada... nii et kui sa oled täpne inimene, ole ettevaatlik.
24-tunnine kell jäljendab Maa enda liikumist – nõel teeb vaid 1 pöörde iga 24 tunni tagant.
Sõltuvalt kella disainist leiad sa tavaliselt keskpäeva diali ülaosast (seal, kus see alati on olnud) ja kesöö diali aluse poole (seal, kus 6 on tavalise näo peal). See jäljendab päikesetõusu päeval – ulatudes oma haripunkti keskpäeval – ja päikeseloojangut öösel.
Mõned 24-tunnised randmekellad paigutavad kesöö ülaossa ja keskpäeva alaossa. Mõned on neid traditsioonilistes 9 ja 3 tunni positsioonides. Ükskõik, milline on paigutus, need 2 aega – kesöö ja keskpäev – on alati teineteise vastas.
Et lugeda aega ühe-käega 24-tunnisel kellal, pead sa mõistma, et päev on täis ring ja unustama, mida õppisid algkoolis kella näo kohta.
Vaata allolevaid jooniseid. Näed, et dial on jagatud 10-minutilisteks intervallideks. See muudab peaaegu võimatuks teada täpset aega minutite täpsusega. Kuid kas on nii halb, kui sa tuled kohale kell 14:56 asemel 14:58?
Kui oled eurooplane, siis ei tundu 24-tunnine päev midagi hullumeelset. Kuid meie sõpradele USA-s on 24-tunnised päevad tavaliselt reserveeritud sõjaväelastele ja teadlastele, ning teadmise omandamine, et aeg eksisteerib vahemikus 13 kuni 23:59, on millegagi harjumine.
Mis on suurim puudus ühe käega 24-tunnise käekella kasutamisel?
Kella, millel on ainult üks käsi, peamine puudus on õppimiskõver. Olenemata sellest, kas olete mugavaja ajaga jälgimisel 1-24 skaalal või mitte, keerukust nõuab mõõtjate positsioonide uuesti õppimine.
Kui nõel osutab kell 3, on nüüd 18:00 24-tunnisel kellal. Pilootkellad on disainitud kolmnurga ikooniga tipppunktis (keskpäev), et saaksite kiiresti ülevaate ja teada, mis kell on. Kogu see mugavus visatakse kõrvale, kui on tegemist ainult ühe käega ja 24-tunnise dialiga.
Kuid isegi õppimiskõveraga on midagi sümboolset täieliku ringi osas, mida käsi iga päev teeb. Teil on üks võimalus, et iga hetk loeks. Võib-olla oleme liiga palju näinud Leoni kuningat, kuid elu suur ring tabab meid iga kord.
Kuidas seadistada aega ühetunnises 24-tunnises kellas
Samäära aeg ühekordse analoogkella seadistamise asemel teete seda 3-käelise kellaga. Aega seadistatakse kroonist keerates. Kuna iga bränd on erinev, järgige oma kellaga kaasas olevaid juhiseid, et saada konkreetseid juhiseid.
Soovitame aega seada tunni või poole tunni peal. Need on kellal kõige kergemini identifitseeritavad märked ja võimaldavad teil aega täpselt seadistada.
Kui te olete uus 24-tunnise ajaga, siis siin võrdleme 12-tunnise kella tunde 24-tunnisega. Oleme loetlenud need ainult pärast keskpäeva, kuna need, mis on enne seda (hommikused tunnid), on mõlemas skaalas samad.
Aja ajaloost – Miks me kasutame 24 tundi
Üle kogu maailma on 24-tunnine aeg standardiseeritud ajapidamise meetod. Kuigi meie Ameerika sõbrad võivad olla teist meelt, eemaldab 24-tunnine skaala segaduse, mis tuleneb 10:00 pärastlõunal ja 10 p.m. segamisest, numereerides tunnid 0 kuni 24. Sa ei pea kunagi muretsema, et oled 12 tundi varem 6:00 lennule, kui tead, et see tõuseb 18:00.
Inglise keeltes kõnelevas maailmas (isegi osariikides) nimetatakse 24-tunnist aega 'sõjaväeaeg' kuna seda kasutatakse kõige sagedamini sõjaväes ja ametites, kus täpsus on põhiaspekt ja segadust vältitakse igal juhul.
Hoolimata sellest, et enamik maailmast kasutab ja mõistab 24-tunnist ajasüsteemi, kasutab suur enamus analooge kella 12-tunnist dial. Pole harvad juhud, et mõnel käekellal on allringil numbrid 13-24. Isegi mõned väli kellad omavad teises ringis numbreid, mis esindavad 13-24.
Kuna enamik maailma liigub 24-tunnise süsteemi alusel, miks ei ole kõik analooge kella nii valmistatud? Vastuse saamiseks peame minema tagasi aja algusesse… või vähemalt muinastegiptuse.
Meie 24-tunnine päev pärineb egiptlastelt. Nad olid esimesed, kes jagasid päeva kaheks 12-tunniseks osaks. Nad alustasid 10 päevasest tunnist ja lisasid 1 alguses ja 1 lõpus hämarikuks. Need 10 tundi mõõdeti päikesekelladega, samas kui öö jagunes 12 tunniks ja jälgiti tähti vaatlemise teel.
Egiptoloogid (mitte meie!) usuvad, et muistsed egiptlased ei jälginud minuteid ega sekundeid. Eeldan, et nad oleksid meie 24-tunniste kellade üle rõõmustanud! Nad jagasid ka kuu kolme 10-päevase nädalaks. Kuu algust tähistati noore kuu poolt… võib-olla oleksid nad tahtnud kuufaasi kella, ka?
Nüüd, kui 24-tunnised päevad on loodud… miks on tunnis 60 minutit ja minutis 60 sekundit? Seda saame tänada babülooniaid, kes kasutasid seksagesimaalsüsteemi (elegantne sõna numbrite lugemiseks 60s), kõigis matemaatikaga ja astronoomiaga seotud asjades. Nad tuletasid selle süsteemi sumerlaste poolt, kes kasutasid seda umbes 2000 eKr. Kuidas see on asjade kohta, mida sa ei teadnud, et pead teadma?!
Kiirus edasi Hiina küünla kelladest, Pärsia veekelladest ja Jaapani viiruki kelladest ning kuuleme kelladest, mida me teame olevat. Keskajal kasutasid enamus 24-tunnist analoogdiallit. Üks vanimatest näidetest on Praha astronoomiline kell… ja see töötab endiselt! Kuid see süsteem asendati järk-järgult 14. ja 15. sajandi jooksul 12-tunnise süsteemiga.
Kuna 12-tunnine skaala kasutab tundide näidikut, mis teeb iga päev 2 ringi dialil, tuli luua uusi viise aja rääkimiseks. Ladina keelsed termi ante meridiem (a.m. - 'enne keskpäeva') ja post meridiem (p.m. - 'pärast keskpäeva') kasutati päeva ja öö eristamiseks.
Sa võid näha, et 24-tunnise kellaga kandmine pole tõeliselt uus asi. See pole uus trend ega midagi, mille me välja mõtlesime. See on viis, kuidas kõik algas.
Muistsed egiptlased ehitasid pyramide, teadmata iga tunni täpset minutit ja sekundit. Kui nad suudavad seda teha… siis kindlasti saad ka sina oma looga midagi ära teha.
Miks kanda 24-tunnist kella?
Võib-olla töötate Antarktikas teadusjaamas ja ei tea, kas on päev või öö. Või võib-olla olete astronaut, kellel on sama probleem. Või – me arvame, et see on tegelikult tõeline põhjus – arvate, et ühekäe 24-tunni käekell näeb ainulaadne välja ja soovite, et see aitaks teie lugu rääkida.
See käsi ei dönn tagasi enne homset. Teil on üks võimalus, et teha hetkest parim. Üks võimalus täna midagi teha – isegi kui see on lihtsalt lõunasöök või selle artikli lugemine, see on see hetk. See on nüüd osa teie loost. Üks paljusid üksikasju, mis koosnevad, et moodustada elu.
Ja selle uue viisi abil ajale vaadata, võite leida uue viisi vaadata kõike muud. Ja me ei näe seda halva asjana.